tarih tekerrür

140journos

3,4 Mn görünümler1 707

  damat da damat, damat da damat. damat kadar taş düşsün başınıza.
  türk ekonomisi, tarihinin en zor dönemlerini yaşıyor. ancak bu defa sorun ekonomik değil.
  tarih tekerrür ediyor.
  140journos’tan “tarih tekerrür”
  🎼 "tarih tekerrür" hikâyesinin tüm müzikleri 140journos spotify hesabında: open.spotify.com/playlist/3yz1cp0xTyoCpT2cxfez9e?si=L0RF6lpwT_2ZhAu6V88iXw
  🎧 bruce broughton - baby’s day out
  🎧 n’to - la clé des champs
  🎧 miret & alizarina - in bloom
  🎧 french 79 - between the buttons
  🎧 islandman - agit
  🎧 stavroz - moser
  🎧 gabor szabo - three king fishers
  🎧 all india radio - mexicola
  🎧 laake - introspective
  🎧 yom - the old man
  🎧 sylvaine - l'appel du vide
  🎧 olafur arnalds - 1995 (island songs ii)
  🎧 ezéchiel pailhès - cakewalk [teaser]
  📝 araştırma dosyası 140journos.com’da:
  140journos.com/tarih-tekerrur-siyasetin-ekonomisi-d4c70d5eefde

  katma 29 gün önce

  YORUMLAR

  1. erhan sönmez

   Nerde savcı hakim peki sağlam şole

  2. erhan sönmez

   Başımızdaki virüsten daha beter bilin bunu

  3. erhan sönmez

   Elimden gelse gidecem bu memleketten o derece

  4. Fatih Seyhan

   Ali Babacan reklamı olmuş

  5. Burki Alp

   Bu günlerinde ararız çook ararız

  6. SHIT ON

   Yeni seçimde akp seçilirse vay halimize asıl o zaman ülke elden gitmiş olur saten şuanda gitmiş gibi

  7. SHIT ON

   Atamızın Türk Gençliği sözü bizden önceki gençliklere hiç yaramamış bu yeni gençlikler çok şey gördü inşallah değişir ama ne zaman?

  8. SHIT ON

   Bunların hepsi Türk neden bu güzelim Vatana bir faydası yok çok üzücü bir olay inşallah bir zaman adam akıllı yeni bir z kuşağı partisi başa gelir ve ülke düzelir .

  9. adem ibiş

   Nesrin Nas ''Gençler size kaynak kalmadı'' dediğinde bir kez daha eyvah dedim gençler olarak geleceğimizin düştüğü karanlığa.Ya evlatlarımız ? Hiçbir zaman geç değil.Uyanın !

  10. Yunus Kaya

   en az 8 milyon suriyeli bi o kadar iranlı,ıraklı,afgan doldurdular bu ülkeye. kimsenin sesini çıkmıyor.Arkadaşlar bu ülke bizim, seçeceğimiz başkanın bu olaya da el atması gerekiyor bunu unutmayalım.unutturmayalım

  11. tehirli tren

   akp'nin ilk zamanları, kemal derviş reçeteleri güzeldi algısı var. bu bir zırvalıktan ibaret ve bunu göremediğiniz için iktidarlar değişse de siz aç kalmaya devam edeceksiniz. 2000'lerin başındaki o ılık hava, reform safsataları falan bankacılık sektörümüzün %50'sini dışarıya satmamız karşılığı oluşturulmuş yapay bir iklimdi. yabancılar bir kaç yıl şakşaklayıp bu ılıman atmosferi devam ettirdiler. her şey özelleştirilince rüya bitti. hata 2008'de değil 2002'de başladı. çok acıdır ki türkiye'de hiç kimse bunu göremiyor. bu konuşanlar da palavra sıkıyor. türkiye'nin asıl sorunu ekonomik değil, insan kalitesinde. tarlalar yetirince iyotlanmalı ve akraba evliliği yasaklanmalı. ekonomi kendiliğinden düzelecektir.

  12. MORBİD ANGLE

   Güzel belgesel olmuş tarafsız yapılmış. Yorumları okuyunca da insan duygusallaşıyor. Eskiden çocuklar mutluydu, evet önceden parayı umursamıyorduk. Şimdi herkes paraya önem verdiği için ve cebimde para olmadığı için olumsuz düşüncelere düşüyor. Normal düşünce insanız, ama her şeyin bir yeri ve zamanı var arkadaşlar tek tavsiyem sabır. Benimde yaş 21 okuyorum ailemle kalıyorum. Ekonomik durumunuz kötü de olsa sabredip şükrediyorum, ama asla ümitsizliğe düşmüyorum. İrademizi güçlü tutmalıyız gelecekte bu yaşadığımız günlere iyiki yaşamışız diyeceğiz. İnsan dibe batmadan tepeye tırmanamaz.

  13. maNga Birinci Olmalıydı

   oofff yorumlara ağlıyorum şu an nasıl bir döneme denk geldik yarabbim

  14. maNga Birinci Olmalıydı

   Bir kabusun içerisindeyiz. İnanılacak gibi değil hiçbir şey. Bizim günlük gündemimiz İsviçre’de 10 yılda olmuyordur. Erdoğan 80 yıl sonra da hatırlanacak bence. İleride insanlar bu zamanlara bakıp bu dönemde yaşayan biz zavallılara üzülecekler. Bu kadar olaya, ülkenin haline filan şaşkınlık, dehşet içerisinde bakacaklar. Yani umarım bizim şu anki halimizden kat kat iyi olular da bu hale şaşırma durumları olur. Biz yerin kat kat altındayız şu an.

  15. ulaş m

   9 sertifikam var şimdi hiçbir işe yaramıyor uzun uzun yazmak isterdim ama koyunlar anlamıyacak inadına diyecek inadına koyun işte.....

  16. DMA AL

   21:29 sizlere kayna kalmadı gençler, kusura bakmayın İçim acıyor o kadar doğru ki....

  17. DMA AL

   Bu ülkeyi bu hale getirenler allahınızdan bulun, biz halk olarak kime güveneceğimizi şaşırdık daha doğrusu biz artık kimseye güvenmiyoruz, şuda bir gerçek ki şuanda bu ülkeyi hakkıyla yönetecek tek bir adam yok. Neden bizim ülkemizde sürekli siyaset konusuluyo neden biz gençler bunun stresini çekiyoruz. CHP desek terör örgütüne yardım yapıyo çok belli, AKP desek saman altından su yürütüyor, MHP daha çözemedik ama ne olursa olsun su anda siyasette tek doğru adam yok allahınızdan bulun.

  18. Fatih Celik

   Bu günler de geçecek,inanmak istyorum...

  19. Onion is real.!

   "iyi işler yapılıyordu. örnek bir dönemdi" vs. denilen zamanlar, fetöcülerin faal olduğu zamanlar ama sonrası kötü. güzel hikaye...

  20. KeskinBey

   Mega proje tutkusu ve Napolyon kompleksi... Zamanında Hitler'in üst üste muharebe kaybetmesine, uzun vadede ülkeyi batırıp kendi kendini tüketmesine yol açan hislerle aynı. Yandaş olanı/olmayanı sömürüp çevrelerindekileri zengin etmek üzerine kurdukları düzen yıkıldığında ise hepimiz batacağız, birer birer, hepimiz.

  21. Sinem Karen

   Bu ülke 20 yıl önce de aynıydı 50 yıl önce de. Osmanlıcılar ve Atatürkçüler birbirinden ayrılmadığı sürece 20 yıl sonra da aynı döngü de olacak. İki taraf birbiriyle yaşayamıyor anlayın işte. İki düşman kesim zorla yaşamaya çalışıyor sonuç videoda.

  22. Mustafa Furkan Uzun

   Bu kadar yanlı bir kanal olduğunuzu bu denli belli etmeseydiniz de iyiye iyi kötüye kötü diyebilseydiniz daha guzel olurdu.ak partiyi gidip CHP liye yorumlatmissiniz nasıl bir mantık.bos beyinlerinizi doldurun bağlı gözlerinizi açın .

  23. Sinem Karen

   Müslümanların eline ülke verirseniz bedelini ödersiniz. Boşuna terk etmedim islami. İslamla yönetilen hangi ülke huzurlu da bu ülke huzurlu olsun. Gelecek kalmamış ceplerde para kalmamış ilkokul mezunu eşekler tarafından yönetilen hala şükür eden bir topluluk daha kötü yönetimleri de hak ediyor. Türkiyeyi Türkler yönetmeli, müslümanlar değil. Zamanında çıkmışım yurt dışına bu zamanların bir gün geleceği belliydi. Umut etmeyin hareket edin arkadaşlar.

  24. Mirza Taşpınar

   beni hayattan ve dinden siyasal islamcilar soguttu. hala dini kullanip siyaset yapanlari gorunce bogasim geliyor insanlari.

  25. ümit müjdeci

   Bilgili insanlar gibi konuşuyorsunuz aslında bilgili birer canavarsınız demiş şair. Ne video ya gelince tamamen algı oluşturmak için iktidar aleyhinde atıp tutmaya çalışmışlar onuda becerememişler 😂😂

  26. Caner Karan

   Kara kara düşüyoruz her gün bu ömür böyle nasıl geçecek diye bir mühendise nasıl pasta cila yapılır öğretti bu hayat daha neler neler öğretti öğretecek kendi yaşitlariniza gelecek hazırlamayı bırakın gençlere gelecek hazırlayın.

  27. Gökhan

   Yorumlar sanki tek bir kaynaktan çıkmış gibi, hangi yorumu okusam sanki rakamları değiştirilmiş matematik sorusu gibi, keşke AKP ye oy vermeden şu ZÜBÜK filmini bi izleseydiniz belki akillanirdiniz filimin ana fikri Zübük halkı s....tikce halkın gözünde değeri artıyor ve daha büyük yerlere geliyor

  28. Remzi Kalkan

   Videonun sonunda göz yaşlarımı tutamadım evet ekonomi para mal mülk ... en önemlisi neşemizi onurumuzu kaybettik. Çok kıymetli işler yapıyorsunuz 140journos ailesi elleriniz dert görmesin.

  29. Gokhan Beken

   Yorum yaparken yaş söylemek zorunluluğu mu geldi? Bu ne her yorum birbirinin tekrarı gibi, video hakkında yorum yok herkes kendi maddi durumunu yazmış. Yorumları okuduktan sonra gençliğe de güvenim kalmadı. Belirtmeden geçemeyeceğim Rasim bey'i ilk kez ciddiye alabildim.

  30. Servet Akbulat

   HAYATTA HERŞEYİ DOĞRU YAPAMAZSINIZ. YALNIZ BU VİDEOYU BAŞTAN SONA M İZLEDİM. PROBLEMİN EKONOMİK DEĞİL SİYASİ OLDUĞUNU SÖYLEYENLERİN TAMAMI İKTİDARDA VE İKTİDARIN YANINDA OLDUKLARI DÖNEMLERDE BU ÜLKENİN SADECE PARASINI ÇALMIŞ YEMİŞ GİTMİŞ. ŞİMDİ YENİ NESİLE AKIL VERMEYE , AKLINI ÇELMEYE ÇALIŞIYORLAR. GENÇLER BİR PARTİ DÜŞÜNÜN CUMHURİYETTEN ÖNCE KURULUP KOSKOCA DEVLETİ BOZUK PARA GİBİ YAĞMALAYIP YENİ ÜLKE KURSUN VE KENDİ KURDUĞU REJİMİ SADECE SADECE KENDİSİNDEN OLANI YAŞATSIN. KENDİ SÜLALERİNİ 100 YILDIR BABADAN OĞULA GEÇEN BİR SİSTEM ÜZERİNDEN BANKALARDA KURUMLARDA BEYLİK HAKKI GİBİ HAK SAHİBİ OLSUN. YAPMAYIN ARAŞTIRIN NELER YAŞADI BU ÜLKE NELER BİLEMEZSİNİZ. BEN HÜKÜMETİ SAVUNMUYORUM LAKİN ŞUNUDA UNUTMUYORUM 1998-2001 YILLARI ARASINDA EKONOMİ O KADAR SIKINTILIYDI Kİ BEN O ÇOCUK YAŞIMDA BOYACILIK YAPARAK OKULA GİTMEK KALEM DEFTER KİTAP ALMAK İÇİN KÖPEK GİBİ ÇALIŞIYORDUM . HERKEZ KENDİ YAŞADIĞINI BİLİR . VİDEODA KEMAL DERVİŞ DEDİKLERİ ADAM ECEVİT DÖNEMİNDE GELDİ, LÜTFEN AÇIP ECEVİTİN AĞZINDAN DİNLEY,İN . VİDEODA Kİ DERVİŞİN YAĞVERİ FAİK ÖZTRAK BURDA KONUŞUYOR AMA O ZAMAN GÖTÜRDÜKLERİNDEN BAHSETMİYOR Kİ BU ADAM HALA CHP DE SİYASET YAPIYOR ÇÜNKÜ BULUNDUĞU KURUMUN NE DENLİ SOYGUNLAR YAPTIĞINI ÇOK İYİ BİLİYOR. SADECE DİNLEYİN,ARAŞTIRIN, KARARINIZI ÖYLE VERİN BU ÜLKEYE FAYDALI OLMAK İSTİYORSANIZ BUNLARI YAPIN BAŞKALARI SİZİ YÖNLENDİRMESİN.

  31. oyku serifoglu

   Ülkenin neredeyse tek gelir kaynagi vergi oldugu icin 70 senedir bu sistemden cikamiyor. Devlet genisledikce vergi oranlari da git gide artiyor. Ulke bu devletcilik kafasindan cikmadikca da boyle olmaya devam edecek. Halk devletin ona sanki bedavaymis gibi sundugu hizmetleri bir lutufmus gibi gorup sevindikce devlet daha cok buyumeye devam edecek. Bu hukumet gider, digeri gelir ama sistem hep ayni kalir. Toplumun kafa yapisi degismedikce, zamlara isyan edip hala sözde bedava hizmetleri devletten bekledikce bir seyin degisecegi yok. Sistem hep ayni, aktorler farkli...

  32. ibrahim Sorgun

   öncelikle anlattıklarınız üzücü bir durum çünkü hayat inişli çıkışlı herkesin bir hayat hikayesi var, benim de olduğu gibi. Ben 2009 yılından 2015 yılına kadar harika bir ticaretin içerisin de yol aldım yedim içtim ailemi senede 3 defa tatile götürüyordum vs ben de üniversite mezunuyum ama alanımla ilgili çalışmıyordum sonra 2015 yılından sonra ticaretim de tökezleyerek panikledim ve bu paniğin sonucun da kolay para elde edebilecek yollara giriştim yani hızlı ve kolay para politikası izledim, bir müddet sonra sermayem daha da eridi ve bankalara epey yüklü borcun içine girdim , elim de sadece bir evim kalmıştı dedim herşey buraya kadarmış bir gün intihar etmeyi aklıma koydum en kolay nasıl ölünür internetten intihar yöntemlerini araştırdım ve kendimi asmak mantığıma daha çok yatmıştı sonra tüm bu acıların son bulacağını düşündüm aklıma evin içindeki doğalgaz borusuna kendimi asmak geldi tam o sırada gözüme 2 kızım canlandı hele o ufak engelli kızım, kendi kendime babasız büyüyecekler onların sana ihtiyacı var kendine yapma bunu dedim. çünkü o sırada birtek kızlarımı düşündüm. Eşimin benim zor günümde yanımda olmadığını gördüğümden dolayı eşimin de zorda kaldığı zaman herşeyi sen bu hale getirdin bana suçlu sensin gözüyle bakması ama kimin zorda yanında olduğunu o zaman fazlasıyla anlamıştım, çaresizlik olmadan çare olmuyor herşeyi tüketmenin suçunu asla devlete atmadım hep kendimi suçladım bu kanıya en çok varmam daki sebep internette bir video gördüm kişisel gelişim videosu halil Ata bıçakçı yaşam koçunun onlarca videosunu izledim zamanım çoktu izledim izledim ve sanki hafiflemiştim herşeye yeniden başladım birşeyler vesile oldu kardeşlerim borç verdiler babamın arsasından 1 daire düşüyordu onu paylaşınca bize borcunu ödersin abi dediler çünkü o saatten sonra birisinin yanında çalışamazdım asgari ücretle bir evi hiç geçindirmemistim çünkü. Herşeye 2018 yılı ortaların da sıfırdan başlayarak oto yedek parça satışı yaptığım e ticaret platformu kurdum 3 yılda epey bir yol katettim depomu büyüttüm ve 1 yıldır da ihracat yapıyorum dolar kazanıyorum demem o ki iyiki de batmışım dedim ve kimseye suç atmadım mesele okumak değil mesele kendini bilmek, güvenmek ve çaresizliğinden çare yaratmak. Benim kardeşim ilk okul mezunu okumadı okumak istemedi ve şimdi trilyonluk okumak çare değil hep kızıyorum çocuğunuzu zorla okutmayın okumuyorsa genç yaşta meslek edinsin ama nafile ülke de çok fazla üniversite mezunu var okuyun bakalım, okuyan adam olmuyor nasıl olsa. Sabır acı bir ilaçtır içene şifa verir inancınızı yitirmeyin nefes alıyorsak umut hep var olacak bilinç altınıza hep iyiyi yerleştirin kimseyi de boşverin kınamayın devletin başına sizler geçseniz yine de hiçbirşey değişimez benliğiniz değişmedikden sonra. ..herşey gönlünüzce olsun...

  33. hz yasuo

   bu ülke hepimize bir gençlik borçlu. üniversitede son yılım, sağlıkçıyım. iş bulabilirsem birkaç ay para biriktirip ilk fırsatta gideceğim. yurt dışında daha iyi muamele göreceğime eminim. kendi ülkemde ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmekten SIKILDIM... iş beğenmiyorsunuz diyen yaşlılar ülkenin sefasını çekti ben cefasını çekmeyeceğim. umudum kalmadı artık.

  34. Westeros

   hakkaten don lastıgı gıbı ulke. rok fatalıtı yapıp bıtırmıs

  35. Mehmet Cem Yücelik

   Gülerek izledim..Allah bu zihniyete fırsat vermesin,2001 ile 2021 arasindaki farkı göremeyenler yaşayan ölülerdir..Umutsuz,vizyonsuz,bozuk zihniyetli,olaylara salt persfektif ile bakamayacak ve ajanslara milyonlarca tl harcanarak bu tarz algılarla insanlarin beynini bulandıranlarin sonu yakın.Türkiye tüm vesayetleri tek tek kıra kıra bakır çağdan gümüşe geçti bile,yolumuz uzun,hedefimiz var bizim,Müslümanlıkta ümitsizlik yok! Hedefleri olmayanlar böyle videolar ile vakitlerini boşa geçire dursunlar!..Herkes şapkasını önüne koysun ve aynaya baksın, sorsun kendine : BEN BU DEVLET VE MİLLET İÇİN NE YAPTIM !?

  36. ッQuicQ

   31

  37. Metin Kaplan

   Önümü göremiyorum 23 yaşında hemşireyim fakat bu ülkede önümü göremiyorum inşaatlarda çalışıyor kereste ve kalıp taşıyorum. Diyeceksiniz ki neden hastanede çalışmıyorsun emin olun hastanede aldığım paradan daha fazla kazanıyorum ve de bu kazancımı sadece saklamakla yetinebiliyorum harcayamıyorum, gezemiyorum bazıları var anadan babadan zengin onları sadece instagram da takip etmekle yetinebiliyorum tek yaptığım İngilizcemi ve genel kültürümü geliştirmek ve bu ülkeden gitmek için çalışmak, diğer ülkelerin 17 18 yaşındaki gençlerine baktıkça imreniyorum buda beni ayakta tutuyor. Hangi partiye oy vereceğimi bilmiyorum çünkü bir parti milletine bir şey olmasın diye PKK olsun YPG olsun teröristlerle savaşıyor fakat bir damadı hiç anlamadığı bir işte bakan oluyor. Diğer parti çok haklı yorumlar yapıyor gençleri kazanıyor fakat onlarda HDP yi destekliyor terörist veya eylemci mezarlıklarını ziyaret ediyor, aklım çok karışık bu yazgıyı ben değiştiremiyorum umarım siz değiştirirsiniz diyeceğim ama Tiktok vb uygulamalardaki benden büyük ve küçük insanların benim dahi yüzümü kızartan videolarını görünce bir şey olamayacağımızı düşünüyorum. Eğer bu yorumu okuyorsan ve sende önünü göremiyorsan sadece ilerde emekli yada sağlam kazancın olduysa bu ülkeye dönmeni öneririm yoksa bu ülkede sende ezilenlerden biri olacaksın.

  38. Hilal Rabia Kuş

   "Türkiye Afganistan olacak, bak Pakistan bile demiyorum"

  39. YARDIM UZMANI

   Size Türkiye gençlerinin ve insanlarının acısını buraya yazamam ama bir şarkı ile o duyguyu yaşatabilirim.(REMEMBRANCE)

  40. Burak Redcliffe

   YETER ARTIK ŞUNU BEYNİNİZİN İÇİNDEN ÇIKARIN. BU ÜLKE RAHATLIKLAR ÜLKESİ DEİL. BU ÜLKE PERİ MASALI DEİL. YKS DE İLK 500.000 E GİREMEYİP YATTIĞIN YERDEN 10.000 ALMAYI BEKLEYEMEZSİN. BU GERÇEKLEŞMEYİNCE DEVLETİ SUÇLAYAMAZSIN. BAK ZENGİN NASIL DA ZENGİN. KAÇ KİŞİ BU PANDEMİDE FAKİR OLDU . ÇOK. KAÇ KİŞ BU PANDEMİDE ZENGİN OLDU. ÇOK . SEN OLAMIYORSAN BEYNİNİ YOKLAYACASIN DEVLETİ DEİL. SEN ACABA BU KADAR SEFİL DURUMA DÜŞECEK NE YAPTIN? LİSEDE MAÇTAN MAÇA GİTTİN. İNSTAGRAMDA KIZ TAVLADIN. ARKADAŞLARLA STARBUCKS DI BURGER DI GEZDİN TOZDUN. GELDİ YKS YE SON SNEE ÇALIŞTIN Bİ YERE GİRDİN KPSS KAPIYA ÇATINCA 'ABİ TÜRKİYENİN EĞİTİM SİSTEMİ ÇOK KÖTÜ.' AHAHAHA HAYIR SALAK KÖTÜ OALN SENSİN SEN. BEN DE FAKİRDİM. UTANMIYORUM FAKİRDİM. BABAM YKSDEN 1 SENE ÖNCE VEFAT ETTİ BENİMANNEM İLACA BAŞLADI. UTANMIYORUM. AMA DEVLET BİZİ HİÇ BIRAKMADI. UTANAMDAIN YARDIM EVLERİNE GİTTİM. DİLENMEDİM HAKKIM OLANI ARADIM. UTANMADIM İNSANLARININ SADAKSINI ALDIM. YEMEK YEMEDİĞİMİZ OLDU. HAFTAALR OLDU. AMA HİÇ BİR ZAMAN AMA HİÇBİR ZAMAN EĞİTİM BANA UZAK KALMADI. KÜTÜPHANEDE YAŞIYORDUM RESMEN. MEB KİTAPLARI HAYATIMDI. BİLGİYE DOYMUYORDUM. İLK SENEMDE TÜRKİYE 1278. OLDUM. ERDOĞAN SAYESİNDE Mİ? HAYIR. EĞİTİM SİST. SAYESİND EMİ? HAYIR. BENİM SAYEMDE. ŞİMDİ ALDIĞIM BURSLARLA KARDEŞLERİME BAKIYORUM. ABLAMDA DOKTOR VE ARTIK EVİMİZ VAR ARABAMZI VAR. TANRI ERDOĞANI KORUSUN....

  41. Lion in Cage

   Güç zehirlenmesi...

  42. UZBEK Tamerlane

   Ne diyelim Türk kardeşlerim Allah yardımcınız olsun. Biz sizi yer yüzündeki en mutlu milletlerden birisi olarak biliyoruz.

  43. Lion in Cage

   10.40 “o üretkenlik artışı değildi.” Evet doğru hepsi özelleştirmelerin getirdiği olumlu havaydı. Özelleştirecek bir şey kalmayınca...

  44. Keltoş Benson

   Siz gelmeden önce gençlerimiz eğitim aldığında iş bulabiliyordu

  45. Poppy Bear

   27 yaşımdayım uluslararası ticaret mezunuyum. 4 senedir vasıfsız işlerde çalışarak para biriktirmeye çalışıyorum. 4-5 bin dolar veya euro biriktirebilirsem avrupa olmak üzere herangibi bir ülkeye kaçmak istiyorum. Burada hiç birşey için umut göremiyorum.

  46. Şeyhmus Erten

   Bilmem belki ilerde karşıma çıkar bu yorumum, bunun bilinciyle yazacağım. Ben esnaf bir ailenin esnaf olarak büyütülmüş bir oğluyum. İdealist ve hırçın biriyim ancak üniversitede -berbat eğitim sistemimiz ve oldukça ilkel genel sistemlerimiz yüzünden- Türkçe öğretmenliği okudum. İkinci senem oluyor KPSS"ye çalışıyorum. Ben ki kendimi her an çalışan, değer katan biri olarak tanımlar iken şimdi boş boş duvar seyredip kendimi ezber derslere çalışmak için zorluyorum. 23 yaşındayım, kafesin içine tıkıldım ancak hiç alışamadım. Ben kendimi her işte "en iyisi olacağım"a inandırırdım ancak şimdi olsa da olur olmasa da.

  47. Esad FINDIKLI

   Çözüm demokrasi zehrinden kurtulmaktır. Çözüm doğru uygulanan teknokrasidir. Demokrasi dediğiniz şey özgürlük değildir, gene belirli bir grup siyasi partinin halka sunduğu adaylar arasında seçim yapmaktır. O işe yatkınlık, o alanda tecrübe, projeler vs. sorgulanmaz demokraside, gerçektende eşşek aday olsa 1 oy bile alsa malesef seçilir. Artık bu don lastiği döngüsünden çıkmanın demokrasiyi terk etmek olduğunu anlamalıyız. Anlatılacak o kadar fazla absürt atamalar, projeler vs. den bahsetmiyorum bile artık, çünkü sayın Nesrin Nas'ın dediği gibi utanma da kalmadı kimsede...

   1. Esad FINDIKLI

    @Charles Darwin birde böyle yukarıdan bakan, doğuştan profesörce yaklaşımlar var milletimizin başında. Bu da değişmesi gereken bir zihin yapısı fakat malesef şu an ne söylesem sana bir etki yapmayacak. Evet ben demokrasi hakkında hiçbir şey bilmiyorum haklısın.

   2. Charles Darwin

    Senin bu ülkede demokrasinin D sinin olmadığından haberin yok herhalde. Demokrasi eğer yeteri kadar olmuş olsaydı bu hallere düşmezdik zaten. Yalnızca seçimlerin olması bir ülkeyi demokratik yapmaz. Demokrasinin kriterleri vardır. tr.wikipedia.org/wiki/Demokrasi_indeksi Şu linkten biraz inceleyebilirsin.

  48. FORO FY

   ...

  49. A Z

   Bunch of trolls and losers talking shit behind Tayyib

  50. emre yılmaz

   hahahaha eğitimli beyaz yakanın sırtından yandaş gerzeklere dağıt makina muhendisi iş bulamıyor 3500 maaşa ortaokul mezunu bekçi başlıyor 5000 tlye bu devirde apatal olmak lazım bir de riyakar herkes kaçıyor ulkeden

  51. Gunay Gulciçek

   Izleyince mideme bulantı geldi

  52. Rümeysa Şahin

   Ne eğitim, Ne sağlık, Ne ADALET, Nede bir emniyet kaldı .Rüzgar bile savuramıyor artık bizi şimdi bu HAYAT mı ?

  53. Muhammed

   Güzel bir insanın harika bir tesbiti Demokratlık Muhalefetteyken olur biz Türkler'de . Tekerrür kader olmuş Anadoluya ...

  54. MaDMaxiBo

   muhalefet: koca video yarım saat boş fikirlerle dolu. bi tane adam akıllı veri yok, olmayan veriyi yorumlayıp duruyorlar. muhalefet videoları hep aynı şekilde. dün bakan çıktı açıklama yaptı, hep veriler vardı. şu kadar olmuş bu araştırma sonucu şöyledir. hissedilen enflasyon almanya ve ingilterede yapılan anketlerde ölçülen enflasyonun 4 katı çıkmış, romanyada 5 katı çıkmış. demek ki bizde de ölçülenin 4-5 katı hissettiğimizin düşünülmesi gayet normalmiş. dünya genelinde bir kriz var, metal fiyatları dünya genelinde % 60 artmış, yiyecek fiyatları bilmem kaç artmış. araçtırın biraz da. çıkarın at gözlüklerinizi.

  55. Gazi Topal

   Yurtdışına çıkmanızı tavsiye ederim farklı kültürler farklı hayatlar görmek için .Memleket içinizde bir Özlem bir yara olarak kalıyor

  56. Bakay Ahmet Can

   Yakında buralara da bir şeyler yazamayacak duruma geliriz diye korkuyorum artık

  57. Basar TOSUN

   Bence artık yapılan yanlışlardan toplumca ders çıkarıp bilime, sanayiye, demokrasiye yönelmeliyiz. Yok sağcıymış yok solcuymuş bırakalım. Atatürk'ü her savunanı "Kemalist" ibaresine sokmayıp onun ilkelerini, çağdaş üretici fikirlerini günümüz dünyasında yol olarak kabul etmeliyiz. Ülkemizi oluşturan topluluklarla, kültürlerle ayrışmadan, ayrıştırılmaya müsaade etmeyip, ötekileştirmeden özgürce ve hür yaşamalıyız. İnanın biz gençler artık şu umutsuzluktan çıkmak istiyoruz.

   1. Bakay Ahmet Can

    Ne kadar güzel yazmışsınız

  58. Abdullah Taşdelen

   Ben 30 yaşında biriyim. Yorumlara bakınca olayın bir yönünden bakıldığını gördüm yazayım dedim. Öncelikle her yer çöp gibi üniversite oldu. Onu da geçtik ailesinin durumunu bilip atanma şansı olmayan hayatımı yaşarım diyen gençler özel üniversitelere saçma sapan paralar veriyorlar. Peki meselenin diğer ucu nedir? Bu süreçte gelişen teknoloji ve telefon oyun bağımlılığı ve tembelleşen yapımızı unuttuk. Ancak oturarak yatarak online kazanma derdine düştük. Devlet zamanında kenar şehirlere yatırım yapmayınca herkes büyük şehirlere göçtü. Büyük şehre alışan geri dönemez... Kadınların üniversitede önleri açılınca erkeklerden daha çok gayretle kadroları doldurdular. Sonra devlet köye yatırım yapalım destek verelim diyor. Artık kim gider köye.. yazlıkçılardan başka... kenar yerler, ilçe ve köylerde erkek kalmak istese üniversite bitiren kız onunla evlenmeyi kabul edip kalmıyor. İşi varsa zaten kalmaz yoksa da şehirde kalmak istiyor. Tarım ülkesiyiz güya tarım yok... Şehirlerin nüfusu dengesiz. Gençler hep üniversiteye yönlendirildiği için adamakıllı meslek okullarından yetişip çekirdekten yetişme düzgün ustalar kalmadı. Aileler evde fanus içinde çocuklar yetiştiriyor. Hayatın zorluğunu görmemiş teneke gibi gençlik Sonra da gel şikayet et gençliğimi yaşayamıyorum diye.... Tabiki evlilik kavramı aile kavramı zedelenince belki 30 a kadar istediği haltı yapmak için para lazım sonra da uzun sürmeyecek evlilikler. Sonra da Avrupa'nın sefih yaşantısındaki insanların ne kadar mutlu olduklarını zannedip onlara özen... Saçmalıklar saçmalıklar... Dilim kalbime intizamlı tercüman olamıyor maalesef...

  59. salih skjds

   İki iş yapıyorum artık. Tek günde 128milyardolar çalanlara hakkım haram olsun, o parayla ihtiyaç sahibi vatandaşlara 12.800$ dağıtılabilirdi. Gerçi daha nice 128milyardolar çalınmıştır. Ben hayatımda 10yıldır pazardan artık toplayan insanlar görüyorum, intihar eden esnaflar görüyorum. Ülkenin son 10yılı kara leke resmen. Katledilen ormanlar, hortumlanan çalınan paralar, hayaller. Satılan devlet kurumları, topraklar...

  60. Haberteve

   Kanalımıza abone olarak destek olduğunuz için teşekkürler. trlocal.info/number/LHylhgulpes8PNkwllgH0Q

  61. Galip Uslu

   @140journos bula bula rasim ozan kütahyalıyı mı buldunuz? O kadar kaliteli insanın konuştuğu yerde olmaya bile hiç yakışmamış. Hele sizin gibi bi kanala böyle bi tercihte bulunmak da hiç yakışmamış 😔😔👎

  62. yıldız star

   Belediye ile geldi belediyeleri kaybetti ve gidecek

  63. Birtan Cimen

   Klavyende büyük harf yoksa Türk yada Türkiye yazma arkadaşım.

   1. XXX [2EmXm]

    ne alaka

  64. Bekeso Carera

   30 yaşındayım 2 çocuğum var tek kurtuluş olarak her günümü her saatimi intihar etme düşüncesi ile geçiriyorum işsizim evim kira son gelen Doğalgaz Faturamı Henüz Ödeyemedim bügün yarın kapatacaklar .... bakkalla olan borcum 4.600 lira her an gırtlak gırtlağa gelebiliriz ..... geçen seferki tam kapanmadan dolayı 5.000 lira ihtiyaç kredisi çektim Vakıfbank'tan taksitlerini ödeyemedik onada icra yolda borç listesini uzatabiliriz ama gerek yok bu saydıklarım intihar etmek için yeterli sebeptir herhalde......umudumuzu kaybetmemize vesile oldunuz haklarımızı gasp ettiniz hakkım haram zıkkım olsun Allah fitil fitil burnunuzdan Getirsin Hem Bu dünyada hem diğer dünyada rezil rüsva olun inşallah

  65. Suat Gelenbevi

   Bu kadar güzel emeği geçen bir videonun 3.4 k izlenmesi üzücü 20 yıl güzelce işlenmiş iyisiylede kötüsüylede

  66. Gökalp Damar

   Fikirler gerçeği yansıtsa bile konuşanlar alakaya gazoz ağacı admin şeytanın cenneti vaadedip cehenneme götürmesi misali bu millete güncel hiçbir siyasi partiden siyasi kişiden hayır gelmez ağzı olan konuşuyor al birini vur ötekine anlam veremediğim en basit husus Rasim denen kişinin Türkiye siyaseti ile ilgili nasıl bi fonksiyonu var

  67. Eisbrecher

   Kısacası kendinden öncekilerin hazırladığı reformların üstüne çöküp ülkenin gelişmesini kendilerininmiş gibi gösterdiler sonra da herşeyiyle kendileri yönetmeye başlayınca beceremeyip ülkeyi batırdılar.

   1. Arda Gündoğan

    Yok, 2013' e kadar gerçekten iyi ekonomistlerle çalışıyorlardı. 2013' den sonra ekonomi yönetimini Erdoğan' ın kendi kadrosu üstlendi.

  68. Berkay Kaya

   Yeni video nerde

  69. Mehmet Kiper

   Videosuz kaldık kuruduk var mıdır acabaa 😀

  70. Halime Sultan

   Tarih değil insanların hataları tekrarlaniyor

  71. ortalarda birisi

   16:39 Erdogan= ssss kiz gerizekalilara bak nasil da bagiriyorlar. biz bunlari daha da kandiririz.

  72. Tipi Boran

   Fare kulağı kemirirken kulağa üflermiş. Uyuyan kişide, tatlı bir his olurmuş; ancak uyanınca durumu anlarmış.Millet uyanmasına uyanacakda kulaksız uyanacak!

   1. DMA AL

    Çok doğru

  73. Yusuf Aktepe

   Ben sadece sunu net anladim. Bu ülke düzelmez. Siz bence 2002 - 2014 arasini unutun. Bu ülkenin kaderi bundan öncesi ve günümüz sartlari.

  74. Kaan

   Recep Tayyip Hitler The man in the high castle

  75. Ömer ŞAHİN

   Kemal Derviş vatansevermiş espri ise komik değilse daha komik...

  76. Hakan Kılıç

   27:32 türkiye dönüp dolaşıp aynı yere geliyorsa senin gibi dönek mankafalar yüzünden be abi

  77. Sefa Süzer

   25:12 Hala bu milleti seviyorsan Kemal Kılıçdaroğlu biran önce partiden istifa et.

  78. TURKİSH53

   ELBET DEVRAN DÖNECEK HALK ONU BEKLİYOR

  79. Halil İbrahim Manisalı

   Bu ülke beni çok yordu...

  80. SINAVLAR

   Şu sarışın kadının söyledikleri doğru olsa da gençler size koynok kolmoduuu demesi çok itici

  81. Funny Cat Compilations

   keşke iyi yönetim olsada AKP yi desteklesek. Recep Tayyip Erdoğanı Desteklesek. Bizim kimseyle derdimiz yok. Keşke Daha iyi yönetim olsada ampul kafa olsak hiç sorun olmazdı.

   1. Berkay Kaya

    Akpnin kimyası 2013ten sonra bozuldu maalesef başka alternatif yolları şart oldu

  82. Ercan Pala

   40 yıl once de aynıydı 40 yıl geçti hala aynı. bu nasıl memleket arkadaş. hiçmi birşey değişmez ya.

  83. DOKTOR BEY DİYECEKSİNİZ

   İnşallah yakın zamanda gidicem bu ülkeden, bu zihniyeti savunanlarla aynı ülkede yaşamak çok acı.

  84. WoxEs -

   en büyük neşesizlik sorunu korona

  85. A. Talha Tunç

   22 yaşındayım. Herkes gibi ben de sonraki yıllarda bulur da okuyunca gülerim umuduyla birkaç satırda buraya içimi dökmek istedim. Ankaralı esnaf bir babanın oğluyum, bir de kız kardeşim var. İyi bir üniversitedeyim ve arkadaşlarım da az çok aklı başında ve bu ülkeyi gelecekte çok daha iyi yerlere taşıyabilecek insanlar. Ne yazık ki ne bende ne de çevremde en küçük bir yaşama sevinci göremiyorum. İlkokul 5. sınıftan itibaren zamanım çalınmış ve boktan eğitim sistemi yüzünden içim bomboş kalmış gibi hissediyorum. Her Allah'ın günü ülkedeki trajikomik olaylara bakarak ağlanacak halimize gülüyorum. Haberleri takip edince canım sıkılıyor, bir iki tane belediye başkanının icraatları dışında iyi bir haber okuyamıyorum. Kendimi bir nebze olsun bu depresif ruh halinden kurtarmak için sahte mutluluk kaynakları arıyorum ama ülkenin ekonomik, politik, sosyal ve kültürel çöküşü tüm gerçekliğiyle farklı haberlerde yüzüme çarpıyor. Gelecek hakkında karamsar değilim, İslam'a yüzyıllarca hizmet etmiş bu aziz milletin ileride yüzünün tekrar güleceğini düşünüyorum ama bunun için önce bir bedel ödememiz gerek. O bedel her gün bize yaklaşıyor. Belki büyük İstanbul depremi, belki iç savaş, belki de bilmem ne bela ama yıllarca ah etmiş bu kadar mazlumun intikamını Allah bir şekilde bu milletten alacaktır diye düşünüyorum. İnşallah kurunun yanında biz de yanmayız. Belki yıllar sonra bu satırları okuyup da bu günleri tatsız birer anı olarak arkada bırakmış olmanın sevincini yaşarız, belki de onlar iyi günlerimizmiş deyip zamanı 2021'e almak isteriz. Gelecekte her ne olursa olsun, tek bir şeyden eminim: Başımıza ne gelirse gelsin, biz bunu çoktan hak ettik.

   1. Sinem Karen

    İslam'a hizmet etmekten bu hale geldi zaten toplum. Büyük ihtimalle iç savaş islamcilar yüzünden çıkacak. Biatçı toplum yerine artık uyanık bir toplum olma vakti çoktan geldi. Türk kültürüne özüne dönüp yaşamaktansa arap dinini dolamışız boynumuza yaşamaya çalışıyoruz. En azından yeni nesil uyanık fabl masallarına kapalı umudum var onlardan

  86. WoxEs -

   recep tayyip erdoğanı ne kadar eleştirsemde geçmişte bu ülkeye çok fazla şey kattı ama şuan yaşlandı

  87. V dagli

   beğenmeyen hainler?

  88. Ata Çalışkan

   21:28

  89. KADİR ÖZTÜRK

   gençLer 100 yıldır üzğün vb hep palavra anlat sonra bir müzik koy 179 B begenme almış bide

  90. Muratt

   Neden yapıcı fikirlerinizi degil de yıkıcı fikirlerinizi şiddetle öneriyorsunuz. ❓

  91. KADİR ÖZTÜRK

   100 yılda ilk defa çalışmaya başlamışsınız , tansu çiller yahudi uşağıdır ve milletin parasını çalmıştır 500 milyar dolar çaldı

   1. KADİR ÖZTÜRK

    @Arda Gündoğan VERĞİ Yİ YÜKSELTTİ

   2. Arda Gündoğan

    Ekonomi 200 milyardı nasıl 500 milyar dolar çalsın ?

  92. Metin Demir

   27 yaşındayım. Öğretmenim, kpss ye hazırlanıyorum. 10 bin kişinin girip 150 kişinin atanacagi sınava iki yıldır çalışıyorum. %1.5 atanma ihtimali olan bu sınava ömrümü veriyorum. Böylesine küçük bir umut için gecemi gündüzüme katıyorum. Bu zor süreçte küçücük umutlarini kaybetmeden inadına çalışan emekçilere, öğrencilere ve diğer öğretmen adayı hocalarıma sabırlar diliyorum. Z kuşağı, bu ülkenin geleceği sizsiniz. Ülkemizi, hayatlarımızı daha iyi yapmak için size ihtiyacımız var. Güçlü olunuz, ne olursa olsun hep ilerlemeye, çalışın. Saygılar, sevgiler dilerim.

   1. okuyan adam

    @Burak Redcliffe Okulda öğrenemediğim bilgilerin %80 nini internetten oğrendim yani boşuna okumuşum geçmiş olsun

   2. okuyan adam

    @Burak Redcliffe Sen galiba anlamadın. Benim demek istediğim okulun sistemin kisiye sağladığı bir yarar yok,kişi tamamen kendi çabasıyla belirli bir makama, mevkiye gelebiliyor (torpilide ekliyelim ayıp olmasın).Sistem şu şekilde işliyor ezberle,sınava gir,ezberle,sınava gir yani deneyimsel eksiklikler ortaya çıkıyor,ve bilgi akılda kalıcı olmuyor 9.sınıfta 10.sınıfta işlediğin yks konuları bi zaman sonra akılda kalmıyor ve bu konuların üstüne bir daha dönülmüyor okul tarafından, ve sonuçta kendin bi başına kalıyorsun imkanı olan kazanıyor imkanı olmayan kazanamıyor.Bi gidip araştır istersen, başka ülkelerdede böylemi durum.Daha uzun yazardım ama deymez gibi sana unutma 17 yaşında bir öğrenci olarak konuşuyorum ben bizzat bu durumların hepsine şahit oldum hatta bende ezberleyip sınava giriyorum sonrada akıldan çıkıyor ne hikmetse,hocalarda umursamıyor gibi :D

   3. Burak Redcliffe

    @okuyan adam okuyan adam bugüne kadar boşuna okumuşsun tebr,kler

   4. Burak Redcliffe

    @okuyan adam ahahahaha saçmaladın. üsütne bide sıvazladın. internet miş. adamlar telefon bile kullanmıyolar. Senin gibi internet kafede LOL sırası beklemiyolar.

   5. okuyan adam

    @Burak Redcliffe O insanların ne kadar çabaladıklarını biliyormusun bir günde 13 14 saat boyunca masada oturup (kendi çabalarıyla) ders çalışıp emek veren insanlar o insanlara git bi sor bakalım kim eğitim sisteminden fayda görmüş tamamen internet sayesinde internet olmasaydı o yetenekli doktorlar yetenekli mühendisler olmazdı internete dua edin egitim sistemine değil

  93. Emin Kaçmaz

   Bankaların hortumlandigi dönem hazine müsteşarlığı yapan faik şimdi millete ahkam kesiyor u'n siz hortumladiniz paraları zaten akp ne kadar hortumladiysa siz de 10 katı hortumladiniz Allah hesabını sorsun

  94. Yusuf Büyük

   Tam damat lık video

  95. TheFlaMeS pubg

   (NİHAYET YURDUM CİZGİ FLİM OLDU İZLİYORUZ İYİ SEYİRLER )

  96. labor thief

   göz kırmadan 2020 gelene kadar bütün videolarınıza dislike

  97. Via Port TR

   aynı deviri yaşıyoruz şuan bir gün öncedeyiz

  98. halil sezai

   rok muhatap mı alınır?

  99. Ali Yıldız

   Abicim bu bizlere ders olsun bu halk birdaha muhafazakar liboşlara oy vermez. İnşallah!