BBC Türkçe: www.bbc.com/turkce

Twitter: twitter.com/BBCTurkce

Facebook: facebook.com/BBCTurkceServisi

BBC Türkçe Servisi tarafından hazırlanan tüm görüntülü haberlere bu kanal üzerinden ulaşabilirsiniz.

BBC Türkçe'nin TRlocal kanalına üye olun ve bilgisayarınızdan, akıllı telefonunuzdan, tablet bilgisayarınızdan tüm görüntülü haber videolarımıza nerede olursanız olun kolaylıkla ulaşın.

 • 30
 • 214 660 171

YORUMLAR

 1. mavi mimarlık

  Ne yapıp ne edip Ekrem İmamoğlu'nu aday göstermek lazım! HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

 2. Mavi Peri

  Guzel anlatim. Bunu dinlemek ne aptakık, ne de geri zekalıliktır. Aksine dinlemek bilinçtir insanlar birseyleri dinleyince yargılanmamalı aksine öğrenmeye çalıştığı için takdir edilmeli.😏

 3. Serv. Oe.

  Türkiye bir hristiyan Batı ülkesi olsaydı stratejik bakımdan dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında olurdu!

 4. trilogy sexology

  Dünyanın en stratejik konumdaki ülkesi Türkiye ama işte kullanmaya bilene

 5. HasbihaL . Org

  Bir askeri okulun bahçesine bomba atıp gizlenmek bu kadar kolay olmamalı.

 6. Mete Han Tokmakcıoğlu

  Dislike atanlar yenilen Yunan,Ingiliz, Rum torunları olsa gerek

 7. Muammer Bağlars

  Olabilir mi gerçekten?

 8. fatih erkan

  insan hayatı, devlet denilen çıkar denilen kavramlar karşısında çok çok ucuz.İnsanı yaşat ki devlet yaşasın balonu patladı.

 9. KÜBRA Doğu

  Hala neden durduğumuzu anlamış değilim. Suriyelilere yardım ediyoruz tmm ama sonuçta uygular da bizim milletimiz hepimiz Türküz. Yanlış anlaşılmak istemiyorum ama öncelik bence kendi milletimiz olmalı

 10. Mert Zincirli

  TR de üniversite sayısı 0 dır .

 11. Jay Hun Natural Bodybuilding

  Birde Türk devletlerinin birleşmesinden korkuyor Putin. Onun için elinden geleni yapacakkin birleşmesin Türk dövletleri. İran ve Rusya Türk düşmanı .

 12. Furkan Özaltın

  Türkiyede yapacağınız tek ve en kötü şey *DOĞMAK*.

 13. Faruk Karaduman

  Rusya ile ABD dünyaya hakim olacak diye ülkelerde iç savaş çıkartılıp kan döküyorlar. Yeter diyecek kimse yok mu arkadaş. Neden insanlar bu iki vahşi ülke için ölüyor.

 14. Cemil Cesur

  kusura bakmayın da çoğu bölüm boş. üniversitenizde 100 bölüm varsa 70'i boş. hele bizim ülkede daha da boş. dolu bölüm okuyanlarında %50 si boş. bu kadar basit. İş sahibi olan adamların sayısı ortaya çıkıyor bu şekilde.

 15. AT'tan Düşen Kovboy Recep

  Her ülke bu ayrılıkçılardan çekiyor. Ukrayna'daki ayrılıkçılar, Rus egemenliğine girdiğinizde daha mı refah içinde yaşayacaksınız ? Özgürlükleriniz olacak mı ? Sokakta istediğiniz gibi gösteri yapabilecek misiniz ? Ekonominiz yaşam kaliteniz daha mı artacak ? Hayır bunların hiçbiri olmayacak. Rusya diktatöryal bir ülke ve Putin'e Putin bile diyemezsiniz. O zaman keşke Ukrayna'ya bağlı kalsaydık diyeceksiniz ama iş işten geçecek. Aynı şey diğer ülkeler için de geçerli. Birleşik Krallık'ta İskoçya İspanya'da Barcelona Almanya'da Hamburg ABD'de Teksas, Kaliforniya Türkiye'de Kürtler Ne yani ayrılınca her şey çözülecek mi ?

 16. Kartal zade

  Rahat batıyor. Arpaları bol geliyor

 17. Barış Doğukan Karakoyun

  İngiliz devlet televizyonu Türkiye için Türk devlet televizyonundan daha iyi çalışıyor.

 18. dvd8

  üniversite okuyup iş bulamıyorum diyorsan o zaman üniversite okuyamıyorum demeyeceksin sen sanıyormusun ki üniversite sayısı az olsaydı ya da azaltılsaydı üniversiteye girdiğin puanla bu üniversitelere girecektin giremezsin her bölüm 400 puan dan aşağı olmazdı o zaman da üniversite okuyamıyorum diye mızmızlanırdın şimdi en azından her ile açılan üniversiteye girip hakkını vererek okuyup kendini geliştirip bir şey olma imkanın var üniversite sayısı az olsaydı ya da azaltılsaydı bu imkanın da olmazdı madem her ile bir üniversite açılmış al kardeşim o 400 üstü puanı gir odtü itü boğaziçine ya da benden artık geçti diyorsan yakınını ikna et alsın o 400 üstü puanı ve odtü itü boğaziçi yada bilkente girsin 4 sene sonra işi hazır olsun aslında değişen bir şey olmadı herşey aynı önceden belli üniversitelerden mezun insanlar iş buluyordu yine aynı üniversitelerden mezun insanlar iş buluyor adam seni neden tercih etsin odtü lü varken sen sütçü imamda okumuşsun alın kardeşim 400 üstü puanı ve girin alamıyorsanızda kafelerde lakırdı yapacağınıza hakkını vererek okuyun yabancı dil öğrenin kendinizi kendi çapınızda ispat etmeye çalışın sonra iş bulursunuz zaten kendinize güveniniz de olur işi bilmeden dolayı çünkü sen 4 sene boyunca yatmadın bilmiyorum ben böyle düşünüyorum ve her ile üniversite açılmış olmasının da o kadar kötü sonuç doğurduğunu zannetmiyorum biraz gerçekçi olun

 19. arj e

  Rusya Türkiye’ye Azerbaycan’da Ve Libyada yenildi. Bize biraz sinirliler.

 20. jimmy jimster

  Bu savas cikacak ve turkiye etkilenecek rez alin

 21. Abdullah Kanber

  2. Dünya Savaşı'nın çıkmasında Almanya'nın rolü neyse 3.sünün çıkması için de Rusya aynı role soyunuyor

 22. terso samet

  ukranyalı multecilere sonuna kadar kapımız açık

 23. Cemil Cesur

  Yüzyıllardır aynı muhabbet ne çok güçlüyüz ne çok güçsüsüz.

 24. FameXxx DC

  Diyarbakır kürdünden banane hdhdjdh

 25. Atakan

  Keşke röportajlarınız sadece merkez üniversite hocalarıyla olmasaydı.bu bahsi geçen yeni üniversitelerin hocaları, ögrencileri ne düsünüyor,onlarla da konuşsaydınız daha iyi olurdu.

 26. Tuba Kayabaşı

  Okul grubuna aticam herkes izlemeli

 27. Tuba Kayabaşı

  Süperrr

 28. bizde böyle

  Durum kötüydü simdi online oldu daha kötü olacak

 29. Umut Turgut

  Denge siyaseti bizim Osmanlı'dan gelen ata diploması sporumuz dağda kurt ölse biz denge yaparız.

 30. Mazlum Taşkıran

  Sırf ilişkimiz iyi olsun diye mavi vatandan vazgecek diyor bu propagandacılar

 31. Mazlum Taşkıran

  Sırf ilişkimiz iyi olsun diye mavi vatandan vazgecek diyor bu propandacılar

 32. Bahattin Cambaz

  BBC AMERİKA İNSANLRI YÖNLENDİRMEK OKADARDA ZOR DEĞİL PARAN VARSA

 33. Илгар Илгарович

  Rusya silah sata bilir turkiye sata bilmezmi cox gulmeli

 34. Awehtf

  abi dewami gelir mi

 35. ZEN 777

  Eger bize sikinti cikarmicaksaki(CIKARICAK) umrumda degil isterse toplu katliam olsun

 36. ALİ TOKAT

  Suriyede ne işimiz var diyen ana muhalefet partisi lideri var işin acınası tarafı bu bence

 37. Sairehanim

  Slayttan okunup geçilen, ögrencinin ezberlemek için sabahlara kadar uğraştığı, en iyi ihtimalle en fazla 3 ay sonra kimsenin hatirlamayacaği insana birşey katmayan not yiginlarini ders diye okutuyorlar malesef. Universite konusunda daha farkli düsünuyordum. Üniversitelerimiz geri kalmiş malesef...

 38. kadın deşen jack

  Yorumlar 250 gram için soğan kokan kezoları düşürmeye çalışan meriçlerle dolu. Bu sözleşme k*dınları yaşatmak bir yana daha çok ölmelerine yol açıyordu çünkü kezbanlara ayrıcalık tanıyan bir yasaydı ve erkeklere kendi adaletini sağlamak dışında bir çare bırakmıyordu. Kaldırılmasının kötü bir tarafıda mağdur olan erkeklerin kendi adaletini sağlamak için kezbanları öldürüp temizlik yapmasıydı 🤣🤣🤣 ülkeyi etkisi altına alan kezban mikrobundan korunmak için kezbanların sayılarının azaltılması elzemdi ama bu artık mümkün değil gibi çünkü erkekleri mağdur eden bu sözleşme kaldırıldı. Bunları yazdığım sırada aç gözlü türk kezbanlarının nafaka 6284 gibi şeylerle erkekleri yine mağdur ettiklerini hatırladım. Bu da demek oluyorki daha çok anıt sayaca kezban sayısı eklenecek :))

 39. Wild Barbarian

  Her apartman kiralayan kişiye üniversite açma yetkisi verildi. Binlerce kişiye parayla üniversite diploması dağıtıldı. Ayrıca üniversiteler ve hocaları çok geride kaldı. Psikoloji mezunu jung bilmiyor. Sinema mezunu akira krusova izlememiş. Resim mezunu h1 kalem ile rehber çizgi çekileceğini bilmiyor. Elbette okuduğu bölümün hakkını veren insanlar yok mu ? Var. Ama bu 10 000 kişi de 1 kişidir. Durum vahim. Matematik öğretmeni arkadaş var . Kalansız bölme işlemi sordum. Eski konu unuttum diyor.

 40. Qafqaz Xan

  1 -ci dünya savaşı Osmanlı parçalandı 2 -ci dünya savaşı Nazi Almanyası Parçalandı 3 -cü dünya savaşı Rusya parçalandı

 41. Serhat Alkan

  Böyle onurlu serefli müslüman bir halkı kokainman Jitemciler mi Bitirecek 3.56 da gördüğünüz Jitem elemanlarının hepsi Öldürüldü.

 42. Holk Holkman

  Emperyalist Rusya ve Komünist Çin ile mücadele etmek insanlık görevi olmalı. Tek istedikleri topraklarını büyütmek ve komşularını baskılamak, yıldırmak, ele geçirmek...

 43. BigbyTheBigBadWolf

  War, never changes.

 44. Motorenk

  aydaki insan izlerini teleskopla görebilen var mı ?

 45. Nihal Elci

  12 yaşındayım seferihisarda yaşıyorum bu deprem yaşandığında evde kuşumla yanlızdım gerçekten çok kötü bir andı depremi yaşayan herkeze geçmiş olsun .

 46. FATİH DEĞİRMENDERESİ

  Ne çökmediki

 47. Onur

  durrr daha fazla gelmee!!

 48. muhtesem mutfak tatları lezzetler

  Baris hareketinin asil kahramani. Erbakandir

 49. Beypazarı Doğal Maden Suyu Sade 200 ml

  yazık la bize

 50. Pogi

  Yazık Türkiye ye Ne yapalım

 51. Şaban Aydoğan

  İşsiz diplomalı gençler

 52. Fandolari

  Doğalgaz veya tüplü özel tüketim vergisi nasıl oluyor? Özel tüketim vergisi normal bir vatandaştan alınmaması gerekmiyor mu? Bu yorumu yazarken vergi ödüyorum. Lokantada ki tepsi de %8 den %1vergi düştü. Dalga geçiyorlar. Teşekkürler. Dayılara ve teyzelere izletin.

 53. GLYV

  Xaxol qardaşlarımıza salam olsun Azərbaycandan! İşğalçı Rusiya məhv olacaq bir gün!

 54. Kultigin

  Lozan, TC nin kuruluş değil, Osmanlı nın yok ediliş senedidir. Hoca boş konuşuyor. Sevr miş. Utanmadan sevri bir arguman olarak lozana nispet ediyor. Osmanlıyı, adaları, misak I milliyi nispet etsene Lozan a

 55. Miurcax

  Reisin bir bildiği vardır o da bilmiyorsa başka çözümüde YOKTUR

 56. Fandolari

  Hala malum kişilerin açgözlülük ile devam etmesine şahit oluyoruz. Ülkelerde halka destek paketleri ve para veriliyor. Böyle bir durumda olmasanız bile empati yapın. Cidden zor bir durum. Vakti geldiğinde virüsü önemsemeyip sanki ''köle'' gibi çalışacaklar. Allah yardımcınız olsun.

 57. Miurcax

  Sonuna kadar izledim ama anlayamadım

 58. Kultigin

  Lozanı zafer olarak gören varsa, hain değilse aptaldır.

 59. Sinemania

  Teşekkürler TRT vergilerimizin hakkını veriyorsunuz.

 60. Ram Kara

  Peki üniversiteler açılmadan öncesi durum çok mu farklıydı? Ayranım dökülmesin .... İşine gelince köy enstitülerini savunan zihniyet fazla ünilerden dert yakınıyor :))) Yapılanlar bence doğru ama eksik! Sonuç olarak birşeyler üretip satamıyorsan sonu fakirlik !!!

 61. Ertuğrul Ulusoy

  Suriyeliler gibi gelin bize

 62. Bjk Kartal

  Rusya'dan yana olmalıyız Turist gelmez yoksa. Antalya afet bölgesi ilan edilsin

 63. Hitler ile Zero Two NEİN

  Bunlar anlaşır biz kalırız savaş çıkar olan bize olur

 64. ayzıngardlı FARUK

  İmamoğlu "size bişiiiiiy daha söööliiiyym" dediyse ve BBC kanal İstanbulu kötülediyse bu proje yararlı demektir. Tecrübelerim ve geriye dönük izlenimlerimden bunu anladım. Bizim muhalefet yararlı olan işlere hep karşı çıkar çünkü. Zararlı olan işlerde de düzeltmek için değil karşı tarafın oy oranını azaltmak için çabalar. Bizim muhalefet ülkeyi bu kadar çok sever işte. O yüzden chp içinde sürekli tecavüz savaşları yaşanır, Kaftancıoğlu denen karı "tecavüzcüme dokunma" derken bir diğer chp milletvekili tecavüzcü "bizden de olsa cezasını çeksin der". Didim'deki tecavüzcü grubunun başı sarı saçlı mavi gözlü diye hiç bir partili sesini çıkarmaz. Tüm bunlar olurken Atatürk'ü akıllarına bile getirmezler

 65. Başbuğ Bozok

  Rahatlığınız çenenizden belli. Sizi Türkiye'de bulmayalım.

 66. Ugur Ustun

  Türkiye'nin Ukrayna'ya sattığı İHA'ların Donetsk ve Logansk'ı geri almak için kullanacağını düşünüyorduk ki İHA'ların aslında Kanada malı olduğunu öğrendik sorun kalmadı.

 67. InspectoMania

  9:47 birda fakir ruslar türkiyeye gelmeyecekler. Zaten zengin olan hiç gelmiyor.

 68. yok yook

  Hocam savas çıkarsa taraflar Ukrayna Rusya ABD Cin Yunan Türkiye Arabis. Somali Hafter Pakistan İsrail

  1. Phantøm

   İmkansız

 69. MPT 76 • 13 yıl önce

  Allah yardımcımız olsun, doğru kararlar verebilmemizi nasip eylesin.

 70. Ali BARUT

  Rus köpeklerine bak adam olmuşlardı etrafına saldıracak yer arar

 71. NoOne Joong

  Gençler iş beğenmiyor rahatlığa alışmışlar sende propagandayı kes bbc herşey süper ezanları susturamazsınız 15 temmuz hainleri (!)

 72. Merdan Akın

  Bu ne saçmalık ya. Bu devirde hâlâ savaşlar oluyor. Bu tüm insanlık ilkelerine aykırı. Ne zaman bu zihniyetten çıkacağız?

 73. Venice Channel

  savaşa hayır! Ukrayna çok güzel bir ülke, Ukraynalılar çok güzel bir millet. Rusları millet olarak sevsem de, devlet olarak çok faşistler! aç gözlü Putin koltuğunu korumak için her türlü pisliği yapabilecek biri. kesinlikle taviz verilmemeli ve Ukrayna'nın yanında olmalıyız. virüs gibi yayılan bu faşistlere zamanında dur demezsek birgün bizi de hedefe koyarlar. fakat bizimle savaşı göze almak için kaybedecek hiçbir şeylerinin kalmamış olması gerekiyor.

 74. Ömer Baltacı

  Birde hezimet diyenleri konuşturmak lazımdı.

 75. Altan

  TÜRK Halkını asimile etmeye çalışıyor lar zorla Bunu bir hastalık gibi anlatıyorlar zorla gülün diyorlar ama tüm gülüşler sahte içlerinde yardım çığlıkları atıyorlar Eyy Türk Halkı Kardeşine sahip çık Çin zulümne dur de

 76. Marcus Clarkson

  Sahsi fikrim Moskova dan tamamen uzaklasmak ve ABD ve bati tarafina yonlenmek gerek

 77. KAŞALOT AHMET

  Içteki hainler yetmiyor bir de bu fillerle ugrasiyoruz

 78. Berktuğ Keleş

  Burda çıkıp demeyin ki biz neden bu olaya kayıtsız kalıyoruz ülkecek. O zaman size söylenecek sanırım en kaba şey: Tayip denen arap özentisi haine her oy verdiğinizde bir türk öldürülüyor yada asimile ediliyor.

 79. Gökhan Toygar

  Hükümet ve küçük ortağı üç maymunu oynamaya devam etsin. Benim ülkem bildiğim kadarıyla dünyada hangi ulus, hangi halk zulme uğrarsa tepki gösterirdi. Ankara Marşı bunu en güzel şekilde anlatmıştı. Hükümet zulme uğrayan insanları siyasi kaldıraç olarak kullanamaz, bu insanlığa sığmaz.

 80. Alper Alyaz

  Teşekkürler BBC